Blije këtë produkt
1000 Lekë

As të parët, as të fundit Tradhtia në epokën e transparencës ( Botuar nga: Pegi në 2019 )

Autori:  Esther Perel
Përkthyesi:  Artan Miraka

As te paret, as te fundit analizon mungesen e besnikerise nga te gjitha pikepamjet — personi qe tradhtoi, personi i tradhtuar dhe pala e trete — ne perpjekje per te kuptuar se si mund t'i bejme me te qendrueshme lidhjet moderne. Washington Post Tradhtia bashkeshortore ka ekzistuar qe kur eshte shpikur martesa dhe po ashtu edhe tabitja kundra saj. Ajo eshte perfshire ne legislation eshte debatuar, politizuar dhe demonizuar gjate gjithe historise. Dhe, pavaresisht nga denimi public mosbesnikeria ka nje lloj kembenguljejey qe martesa vecse zili mund ta kete. Eshte kaq domethenese, sa eshte i vetmi mekat te cilit i perkojne dy urdheresa ne Bibel, njera kur e ben dhe tjetra vetem kur mendon ta besh.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Pegi (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-233-43-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 346
  • Përmasat e librit: 140 x 229 x 21 mm
  • Pesha: 340 g

Njihu me Autorin

Esther Perel -

ESTHER PEREL, psikologe dhe autore e librave te shumeshitur, njihet sot si ze me ndikim ne fushen e marredhenieve dhe te lidhjeve moderne. Pereli flet rrjedhshem nente gjuhe te huaja, drejton nje klinike psikoterapeutike ne Nju-Jork dhe punon si keshilltare e jashtme per disa nga shoqerite me te medha ne bote. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania