Blije këtë produkt
600 Lekë

Autobuzi i Drithërimave ( Botuar nga: Dituria në 2019 )

Autori:  Paul Van Loon

Nëse po kërkoni një libër që ju emocionon, ju mban frymën pezull dhe ndonjëherë ju drithëron, ky libër është për ju. (Gjatë Javës së Librit për fëmijë, një shkrimtar i famshëm fton një mësues me klasën e tij për të bërë një ekskursion të vëcantë me Autobusin e Drithërimave. Ky Autobus është një shpikje e zotit Onoval, shkrimtarit. Automjeti është i vjetëer, por ecën ende për bukuri. Shumë shkolla fillore janëe ftuar të bëjnë ekskursione me të. Gjatë udhëtimit, shkrimtari lexon tregime nga libri i tij më i ri. Ai ka përpara vetes edhe disa objekte: një skelet, një kavanoz... Autobusi bën përpara nëpër natë, i drejtuar nga një shofer që e ka të mbuluar fytyrën me një maskë. Në fillim tregimet duken të pabesueshme, si rrëfimi për skeletin që lëviz e jeton si njeri i gjallë, apo tregimi për dymbëdhjetë gishtërinjtë e njeriut, por shumë ngjarje dhe rastësi të vogla që ndodhin në autobus, u shkaktojne dyshime fëmijëve dhe mësuesit. Ndërsa udhëtimi vazhdon, duket se dikush në autobus fsheh një sekret të keq. Apo janë më shumë ata që fshehin diçka?

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-08-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 168
  • Përmasat e librit: 144 x 209 x 10 mm

Njihu me Autorin

Paul Van Loon -

Paul van Loon eshte shkrimtar prej me shume se 30 vjetesh dhe ka fituar shume here cmimet me te rendesishme per letersine per femije. Por krenaria e shkrimtarit jane lexuesit: ka me shume se nje milion lexues, qe i lexojne librat e tij ne shume gjuhe te botes! Ilustrues, muzikant dhe shkrimtar. Paul van Loon ka ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania