Blije këtë produkt
600 Lekë

Gjyshe në Arrati ( Botuar nga: Dituria në 2019 )

Autori:  Janneke Schotveld
Përkthyesi:  Agim Doksani

Shumica e fëmijëve e kanë një vëlla apo një motër. Matilda ka një gjyshe, që jeton me të dhe nënën e saj. Gjyshja është paksa e çuditshme, me flokë ngjyrë portokalli, rroba që i farfurinë, di të bëjë vertikalen dhe është kampione në videolojëra. Nganjëherë në vend e pa vend, është e vërtetë, por Matilda e do dhe e ka aleate në familje. Dhe kur nëna e saj vendos ta çojë gjyshen në një shtëpi për të moshuar, Matilda nuk dorëzohet: ajo largohet nga shtëpia për të çliruar gjyshen e dashur, në një aventurë plot humor e të papritura! Por nuk do të jetë aq e lehtë sa e mendonte...

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-292-03-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 164
  • Përmasat e librit: 141 x 207 x 10 mm

Komente editoriale

komente nga Janneke Schotveld
Një udhëtim për të kuptuar se sa vlen liria,por edhe sa e rëndësishme është për ne koha që kalojmë me të tjerët.

Njihu me Autorin

Janneke Schotveld -

Janneke Schotveld lindi me 1974 ne Lelystad, Vendet e Uleta. Pasi perfundoi studimet e larta per mesuesi, e specializuar per nxenes me aftesi te veçanta apo me çrregullime te sjelljes, filloi punen si mesuese. Ne vitin 2007, Janneke nuk ishte vetem mesuese, por edhe shkrimtare. Te shkruarit ishte per te pasion i ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania