Blije këtë produkt
1000 Lekë

Hajdutja e librave ( Botuar nga: Bota Shqiptare në 2014 )

Autori:  Markus Zusak
Përkthyesi:  Taulant Hatia

1939. Gjermania naziste. Vendi mban frymën. Vdekja kurrë nuk ka qenë më e zënë me punë se tani. Lizeli, një vajzë nëntë vjeçare, jeton në rrugën Himel me familjen që e birësoi. Prindërit ia dërguan në një kamp përqendrimi. Lizeli vidhte libra. Kjo është historia e saj dhe historia e banorëve të asaj rruge kur nisën të binin bombat.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota Shqiptare (2014)
  • Botuar në: 2014
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-00-107-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 512
  • Përmasat e librit: 142 x 205 x 41 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania