Blije këtë produkt
1000 Lekë

Historia e Shqipërisë kalon edhe nga Butka ( Botuar nga: Botart në 2018 )

Autori:  Ylli Polovina

Histori kombëtare dhe një sagë familjare që ecin bashkë dhe spikatin gjatë Luftës së parë Botërore, rendin pa u ndarë nëpër vitet njëzet- tridhjet të shekullit të shkuar, diferencën në motët e rezistencës kundër pushtimit fashist italian dhe gjerman, të tronditin tek kapërcejnë nga viti në vit periudhen e “diktaturës së proletariatit”.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botart (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-219-71-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 368
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 21 mm

Njihu me Autorin

Ylli Polovina -

Ylli Polovina është autor i shumë librave. Botimet e tij më të fundit janë: "Amerika, Mehmet Shehu dhe Ramiz Alia (2011), "Gion Muzaka i Beratit përballë Skënderbeut" (2012), "Pasardhësit e Skënderbeut si u mbajtën fshehur" (2013), "Zog, pse ike" (2014), "Shqiptarët, diamantët e pagdhendur" (2014), ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania