Blije këtë produkt
400 Lekë

Lavuazie dhe misteri i elementit të pestë ( Botuar nga: SHBLSH e re në 2007 )

Autori:  Kathryn Jackson
Përkthyesi:  Teuta Mati

Antuan Loren Lavuazie është babai i Kimisë. Ishte Lavuazie që i vuri emrin oksigjenit dhe që zbuloi rolin e tij në frymëmarrjen e qenieve të gjalla. Ishte Lavuazie që zgjidhi enigmën e flogjistit të pakapshëm. Në këtë libër na tregon aventurën e jetës së tij, nga çunak kurioz në shkencëtar të përkushtuar për një jetë më të mirë. Është një tregim i mbushur me ngjarje, personazhe e zbulime, që mbyllet në periudhën më gjakatare të Revolucionit Francez.

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: SHBLSH e re (2007)
  • Botuar në: 2007
  • ISBN-13: 978-99943-2-146-9
  • Nr. faqe: 105
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 7 mm

Njihu me Autorin

Kathryn Jackson -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania