Blije këtë produkt
1200 Lekë

Masa dhe Pushteti Vll. 2 ( Botuar nga: Santori në 2012 )

Autori:  Elias Canetti
Përkthyesi:  Aristidh Ristani

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Santori (2012)
  • Botuar në: 2012
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-963-4-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 364
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 29 mm

Njihu me Autorin

Elias Canetti -

Elias Kaneti lindi më 1905 në Rusçuk të Bullgarisë (sot Ruse), në një familje të lashtë e të pasur hebraike me prejardhje spanjolle. Në vitin 1911 prindërit e tij shkuan së bashku me tre fëmijët e tyre në Mançester të Anglisë, kurse më 1913, pas vdekjes së parakohshme të babait të Kanetit, ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania