Blije këtë produkt
700 Lekë

Mengjarashja ( Botuar nga: Aleph në 2018 )

Autori:  Peter Handke
Përkthyesi:  Sabina Dhrimo

Ajo ishte tridhjetë vjece dhe jetonte në një koloni shtëpish tip bungalow të ndërtuar në formë tarracash në shpatin jugor të një malësie qendrore, pikërisht mbi tisin prej mjegulle të një qyteti të madh. Kishte ca sy që nganjëherë, edhe kur ajo nuk shikonte kënd, shkëlqenin, pa ndryshuar fytyra e saj në tërësi. Një pasdite të vonë dimri ishte ulur pranë dritës së verdhë që vinte nga jashtë...

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Aleph (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4499-7-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 112
  • Përmasat e librit: 130 x 195 x 5 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania