Blije këtë produkt
1000 Lekë

Mikesha gjeniale ( Botuar nga: Pegi në 100 )

Autori:  Elena Ferrante

Një roman jashtëzakonisht aktual pasi, ndër të tjera, rrëfen jetën e mundimshme dhe të pashpresë të shtresave popullore në një vend të varfër, I cili kontrollohet gjithmonë e më shumë nga klanet mafioze. Çdo aspekt I historisë tingëllon i parë, i përjetuar: dhuna në familje (midis prindërve, nga prindërit te fëmijët), zhvlerësimi i gruas dhe i aftësive të saj, stërlodhja e përditshmërisë, pamundësia për të gjetur një punë me pagë dinjitoze, vështirësia për të arritur në fund të muajit, zhytja në borxhe, mpleksja e pazgjidhshme e ndjenjave me interesin, pafuqia e dashurisë pa kushte, mendjemadhësia boshe e padronëve të rinj, dhuna e të sapopasuruarve mbi të varfërit, shpresat për të vënë pasuri shpejt e pa punë dhe smira kundrejt atyre që kanë arritur të shkëputen nga llumi i origjinës.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Pegi (100)
  • Botuar në: 100
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-228-30-7
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 384
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 28 mm
  • Pesha: 410 g

Njihu me Autorin

Elena Ferrante -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania