Blije këtë produkt
1500 Lekë

Në lindje të Edenit ( Botuar nga: Botimet Living në 2018 )

Autori:  John Steinbeck
Përkthyesi:  Anxhela Çikopano Hoxha

Kryevepra e viteve të fundit të krijimtarisë së shkrimtarit John Steinbeck. Një roman ambicioz, i cili është njëherazi një sagë familjare dhe një ritregim modern i zanafillës. Në ditarin e tij, Steinbeck e ka cilësuar librin "Në Lindje të Edenit" si librin e tij të pare dhe është e vërtetë që ky libër mbart fuqinë fillestare dhe thjeshtësinë e një miti. Ngjarjet zhvillohen në luginën e Salinasit, në Kaliforni dhe romani ndjek dhe zbulon jetën dhe fatet e dy familjeve: Tresk dhe Hemillton, brezat e të cilave duket sikur risjellin në skenë rënien e Adamit dhe të Eves dhe rivalitetin e hidhur të Kainit dhe Abelit. Personazhe që i mbijetojnë çdo kohe me tematikat e tyre: identitete të mistershme, dashuri të pashpjegueshme dhe pasoja vdekatare prej mungesës së dashurisë.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Living (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 000-0000-000-00-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 524
  • Përmasat e librit: 152 x 228 x 30 mm

Njihu me Autorin

John Steinbeck -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania