Blije këtë produkt
600 Lekë

Një shkollë për Lavinjën ( Botuar nga: Dituria në 2018 )

Autori:  Bianca Pitzorno
Përkthyesi:  Dhurata Shehri

Falë magjisë së unazës që mori dhuratë nga një zanë, Lavinja, dikur shitësja e vogël e shkrepseve, u bë e pasur. Tani jeton në Grand Hotel, udhëton me makinë dhe ndjek Institutin Prestigj & Sukses. Por ajo ka mbetur Lavinja e dikurshme, që mallëngjehet para lypësve që kërkojnë lëmoshë. Ka premtuar se nuk do të përdorë më magjinë e unazës, por kur kukulla e Teos, kukulla që kur shtyp një buton sekret, shndërrohet në foshnje prej mishi dhe gjaku, zhduket, vajza e vogël e shkrepëseve, do ta thyejë premtimin. Shume gjëra do të ndryshojnë; nga shkolla e deri te ' fati i lypësve të vegjël’ Pas "Dëgjoje zemrën time’’ që pushtoi zemrat e lexuesve të vegjël, vjen në shqip libri "Një shkollë për Lavinjën", një rrëfim që emocionon lexuesit e të gjitha moshave! Një liber i këndshëm, që të bën të mendosh për mirësinë e shpirtit të Lavinjës dhe rëndësinë e miqësisë dhe dashurisë! Nga Bianca Pitzorno, shkrimtarja më e madhe italiane që e krahasojnë me Roald Dahlin!

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-217-78-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 143
  • Përmasat e librit: 135 x 128 x 12 mm

Njihu me Autorin

Bianca Pitzorno -

Bianca Pitzorno lindi ne Sassari dhe jeton e punon ne Milano. Shkrimtare shu¬me e dashur per lexuesit e rinj, prej vitit 1970 deri me sot ka botuar me shume se dyzet libra, shume svresh te suksesshem. Sot Bianca Pitzorno mbahet si autorja me e rendesishme italiane per femije dhe romanet e saj jane perkthyer ne ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania