Blije këtë produkt
1250 Lekë

Ora me qyqe ( Botuar nga: Onufri në 2018 )

Autori:  Rexhep Ferri

Rexhep Ferri ecën drejt të qenesishmes brenda barazpeshës së masave, të elipsave, të lëvizjeve që kryqëzohen. Ai e ka ndjeshmërinë dhe dhuntinë për të përdorur kështu një gjeometri skajshmërisht të kuptueshme, ku ndeshen, do të thoshim, gravitacionet e tokës dhe të materies... Duke u shkëputur nga rrethanat, Rexhep Ferri ka ditur mjaft mirë të sigurojë universalitetin e tij dhe kjo më le mbresën më të qëndrueshme". Alain Bosquet

Çmimi: 1250 Lekë
Blije këtë produkt
1250 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-261-36-6
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 332
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania