Blije këtë produkt
900 Lekë

Pëllumbat i vrasin natën ( Botuar nga: Onufri në 2018 )

Autori:  Virion Graçi

Me një ironi sarkastike në këtë roman tregohet fati i ndryshëm i dy vëllezërve dhe i nënës së tyre që ka humbur kujtesën. Me neutralitet gati gazetaresk ndaj fakteve, autori tregon si fijet tragjike të fatit njerëzor mund të mpleksen e të ndërvaren prej ngjarjesh kontinentale e ndarjesh botërore gjeo-politike si dhe nga shtysa të brendshme, instinktive e patologjike të njerëzve të rëndomtë tjetërsuar prej pushtetit pa caqe, dehumanizuar deri në barbari.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-261-41-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 280
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 12 mm

Njihu me Autorin

Virion Graçi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania