Blije këtë produkt
800 Lekë

Pema e dëshirave ( Botuar nga: Bota Shqiptare në 2018 )

Autori:  Katherine Aplegate
Përkthyesi:  Nikolla Langore

Natyrisht, pemët nuk mund të bëjnë shaka. Por, sigurisht, ne mund të rrëfejmë histori... Kuqoja është një lis me shumë rrathë moshe. Kuqoja është "pema e dëshirave" e lagjes; njerëzit i shkruajnë dëshirat e tyre në copa pëlhure dhe i varin ato në degët e Kuqos. Bashkë me një sorrë me emrin Bongo dhe me kafshët e tjera që strehohen në zgavrat e saj, kjo pemë dëshirash vigjilon mbi lagjen. Ju mund të mendonit se Kuqoja i ka pare të gjitha. Derisa në lagje vjen një familje e re. Jo të gjithë janë të mirëpritur dhe përvoja e Kuqos si pemë dëshirash bëhet më e rëndësishme se kurrë. Zbavitës, plot mendim, plot ndjenjë e hijeshi, ky libër është ndoshta libri më i mirë i Katherine Applegate; libër që buron nga shpirti e që rrëfehet nga një këndvështrim krejtësisht i pazakontë. Ky libër rekomandohet për lexim jashtë klase.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota Shqiptare (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-00-306-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 216
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Katherine Aplegate -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania