Blije këtë produkt
500 Lekë

Perria me brirë ( Botuar nga: Uegen në 2018 )

Autori:  Petraq Zoto

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-03-357-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 136
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Petraq Zoto -

Pretraq Zoto lindi në Ziyisht të Devollit më 20 dhjetor 1937 dhe u nda nga jeta në 6 shtator 2015. Kreu studimet e larta për gjuhë-letërsi. Një kohë ka qenë mësues në Devoll e në Korçë, pastaj drejtoi Pallatin e Kulturës të Korçës dhe teatrin "Andon Zako Çajupi". Për 10 vjet kryesoi degën e ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania