Blije këtë produkt
800 Lekë

Sulltanesha Kosëm ( Botuar nga: Fan Noli në 2018 )

Autori:  Resad Ekrem Koçu
Përkthyesi:  Lindita Xhanari

Në gjuhën e Reshat Ekremit historia është më e gjallë, më e bukur dhe më e magjishme se jeta reale... Sulltanesha Kosem është nga gratë më të famshme të historisë Osmane. Duke qënë Sulltanesha e vërtetë e Sulltan Ahmetit, nëna e Sulltan Muratit IV dhe Sulltan Ibrahimit, si dhe gjyshja e Sulltan Mehmetit IV, ajo u bë një nga shtyllat kryesore të Sarajeve Osmane për shumë vite me radhë. Ajo ishte burimi i një force të jashtezakonshme dhe vrasese e fëmijëve të saj! Reshat Ekrem Kocu u servir lexuesve jetën e larmishme e të mbushur me intriga të Sulltaneshes Kosem. Historia e kësaj vajze rume këmbezbathur që do të behet një nga gratë më të fuqishme dhe më të pasura të botës, nën penen e Reshat Ekrem Kocit fiton një shije tjetër.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-251-34-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 436
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 21 mm

Njihu me Autorin

Resad Ekrem Koçu -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania