Blije këtë produkt
1000 Lekë

Vetëm veten jo ( Botuar nga: Uegen në 2018 )

Autori:  Petraq Zoto

Koment: Në krye i hyra punës me një tufë doreshkrimesh me minitregime që m'i tregoi dhe donte t'i lexoja, ishte e para herë që më jepte një dorëshkrim për të lexuar. Dua t'i lexosh kështu si janë një herë, pastaj do t'i hedh në kompjuter. Mos u lodh t'i hedhësh ti, i shkruaj une, m'i dikto, i thashë. Nuk jam mësuar me këtë metodë" pune, dua vetminë në krijimtari, edhe kur punoj në kompjuter, më pati thënë aty nga fundi qershorit 2015. Pra, e fillova me këtë tufë dorëshkrimesh. Duke kërkuar në bazë të titujve të ndodhura në platformën për minitregimet dhe duke lexuar, shpesh gjeja në kujtesën time copëza të vogla bisedash që s'paskëshin qenë gjë tjetër veçse pjesëza të mendimit artistik krijues, si: "Jemi si ai sfungjeri i ngopur, i vështirë do të jetë përparimi tek ne, "Sfungjeri". "-Si e doni drekën, vone dhe të mirë, apo shpejt...? - Vonë, xha Vaso...", "Më mirë mos të kisha parë". "Dimri ha edhe mbeturinat e beharit...". "Gjer këtu ka ardhur Krishti! Tatiana Zolo

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-03-341-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 310
  • Përmasat e librit: 142 x 205 x 25 mm

Njihu me Autorin

Petraq Zoto -

Pretraq Zoto lindi në Ziyisht të Devollit më 20 dhjetor 1937 dhe u nda nga jeta në 6 shtator 2015. Kreu studimet e larta për gjuhë-letërsi. Një kohë ka qenë mësues në Devoll e në Korçë, pastaj drejtoi Pallatin e Kulturës të Korçës dhe teatrin "Andon Zako Çajupi". Për 10 vjet kryesoi degën e ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania