Blije këtë produkt
2335 Lekë

100 Fotografitë që ndryshuan botën ( Botuar nga: Albas në 2018 )

Përkthyesi:  Griselda Zaimi

100 fotografitë më të famshme në historinë bashkëkohore, shkrepje që i treguan botës çastet që kanë bërë epokë dhe pikat pa kthim, imazhe, të cilat përmes forcës së tyre shprehëse trazuan vetëdije njerëzore dhe nxitën ndryshime në politikë dhe në shoqëri: duke filluar nga gjigantët, si Henri Cartier-Bresson dhe Robert Capa e deri te reporterët, si Elliot Erwitt, Eugene Smith dhe Kevin Carter, një varg imazhesh që me siguri do të lënë gjurmë.

Çmimi: 2335 Lekë
Blije këtë produkt
2335 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 282 32 3
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 222
  • Përmasat e librit: 242 x 287 x 21 mm

Njihu me Autorin

Margherita Giacosa -

Roberto Mottadelli -

Gianni Morelli -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania