Blije këtë produkt
1000 Lekë

A më shikoni mua? ( Botuar nga: Botart në 2020 )

Përkthyesi:  Besnik Rika

"Kam kaluar shumë kohë duke fshehur një pjesë të mirë timen. Është shumë e vështirë të tregosh ato anë të vetes që të bëjnë të mos ndihesh mirë.” Tali është autike. Por e fsheh këtë me sa mundet. Ajo e di se sa bezdisen prej kësaj njerëzit që e rrethojnë - ata nuk e kuptojnë autizmin. Ata nuk e kuptojnë atë. Me fshehjen e autizmit,Tali është duke fshehur veten e saj të vërtetë. Por kur kjo vetvete është e fortë dhe e mrekullueshme, nuk mund të fshihet përgjithmonë. Bazuar në shënimet prekëse të ditarit të 11-vjeçares Libby Scott, e cila rrëfen përvojën vetjake të autizmit, libri "A më shikoni mua?"'është një bashkëpunim i jashtëzakonshëm, i fuqishëm dhe mbresëlënës I saj me autoren e famshme Rebecca Westcott. Ky libër do t'jua ndryshojë rrënjësisht mënyrën sesi mendoni për autizmin.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botart (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 286 83 3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 366
  • Përmasat e librit: 126 x 197 x 32 mm

Njihu me Autorin

Rebecca Westcott -

Rebecca Westcott është autore e disa titujve për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo ka qenë mësuese për shumë vite dhe aktualisht jep mësim me kohë të pjesshme në një shkollë fillore, ku është Koordinatorja e Nevojave Speciale të Edukimit. Ajo jeton në Dorset, Angli, me burrin dhe tre ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania