Blije këtë produkt
700 Lekë

Bisedë në absurd ( Botuar nga: Ombra GVG në 2020 )

Autori:  Anila Varfi

Dy sy që e shohin botën ndryshe nga miliona sy të tjerë, dy veshë që i dëgjojnë zërat e botës, ndryshe nga miliona veshë, një zemër që, ndryshe nga shumë zemra të tjera, rreh me ritmin e kësaj bote, me ecjen e hapave njerëzore dhe, njëherësh, me shpejtë sinë e trupave kozmikë. Një shpirt që jeton çdo çast me poezinë. Një fytyrë që ngryset nga dhimbjet e planetit më shumë se nga shqetësimet e trupit të saj, natyrisht don që të shfaqet ndryshe para gjindjes. - DEMIR GJERGJI

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 86 268 4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 100
  • Përmasat e librit: 142 x 220 x 10 mm

Njihu me Autorin

Anila Varfi -

Profesioniste me përvojë në më shumë se dy dekada në fushën e Radios, Televizionit dhe Kinemasë. Drejtore artistike e “Durrës International Film Festival". Regjisore, producente, pedagoge, me aftësi të spikatura në çdo sipërmarrje artistike. Anëtare e Akademisë Europiane të Filmit, Berlin. Pas ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania