Blije këtë produkt
900 Lekë

Burra pa gra ( Botuar nga: Skanderbeg books në 2021 )

Autori:  Haruki Murakami
Përkthyesi:  Artan Kuçi

"MARRËDHËNIA E TYRE QE NJE LIDHJE E RASTESISHME E KRIJUAR NGA DIKUSH TJETER DHE MUND TE MERRTE FUND KUR T'l TEKEJ ATIJ PERSONI." Femrat kane lindur te gjitha me nje organ te pavarur të veçante qe u jep mundesi të gënjejnë. Ky ishte opinioni per¬sonal i doktor Tokait. Varet nga personi, tha ai, se c'lloj gënjeshtrash do të thotë, në cilën situatë do t'i thotë dhe si do t'i thotë. Por ne njëfare pike te" jetës, të gjitha femrat thonë gënjeshtra dhe ato gënjejnë per gjëra te rëndesishme. Gë¬njejnë edhe per gjëra të parëndesishme, por ato nuk ngurrojnë të gënjejne për gjërat më të rëndesishme. Dhe kur e bëjne këte, në shumicën e rasteve shprehja e fytyres dhe zëri i femrave, nuk ndryshon aspak, ngaqë nuk janë ato që po gënjejne, por eshte ky organ i pavarur me te cilin janë pajisur, që aktron me vete.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Skanderbeg books (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928221476
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 222
  • Përmasat e librit: 135 x 210 x 20 mm

Njihu me Autorin

Haruki Murakami -

Haruki Murakami ka lindur në Kioto të Japonisë në 1949 dhe tani jeton në afërsi të Tokios. Veprat e tij janë përkthyer në mbi 35 gjuhë të botës dhe renditet ndër shkrimtarët më të rëndësishëm japonezë mes Yukio Mishima, Kenzaburo Oe etj, si dhe mes shkrimtarëve më të kërkuar sot në botë. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania