Blije këtë produkt
700 Lekë

Dielli që perëndon ( Botuar nga: Shtëpia e Librit & Komunikimit në 2021 )

Autori:  Osamu Dazai
Përkthyesi:  Rudi Erebara

Dielli që perëndon është një nga romanet më të mira të letërsisë japoneze të shekullit të njëzetë. Botuar fillimisht në vitin 1947, romani flet për jetën e një familjeje aristokratësh të rrënuar në periudhën pas luftës së dytë botërore dhe është bërë referencë gjuhësore që nga ajo kohë.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Shtëpia e Librit & Komunikimit (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928464651
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 165
  • Përmasat e librit: 110 x 170 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania