Blije këtë produkt
800 Lekë

Kali i luftës ( Botuar nga: Botart në 2020 )

Autori:  Michael Morpurgo
Përkthyesi:  Niko Zguri

Pashë ushtarët me uniforma gri para nesh që ngritën armët dhe dëgjova uturimën vdekjeprurëse të një mitralozi... Në rrokopujën vdekjeprurëse të Luftës së Parë Botërore një kalë përjeton realitetin e betejës nga të dyja anët e llogoreve. Xhoi na tregon për mbijetesën e miqësive të vërteta edhe në kohërat më të tmerrshme. Ai na njeh me vrazhdëinë e luftës dhe me bukurinë e paqes. Kjo është historia e tij. Nga ish-laureati i letërsisë për fëmijë, Michael Morpurgo, vjen kjo histori legjendare e luftës, e miqësisë dhe e besnikërisë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botart (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 286 93 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 188
  • Përmasat e librit: 132 x 200 x 16 mm

Njihu me Autorin

Michael Morpurgo -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania