Blije këtë produkt
1100 Lekë

Katedralja e Parisit ( Botuar nga: Argeta LMG në 2014 )

Autori:  Viktor Hygo
Përkthyesi:  Bujar Doko

Çmimi: 1100 Lekë
Blije këtë produkt
1100 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Argeta LMG (2014)
  • Botuar në: 2014
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 928 192 04 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 520
  • Përmasat e librit: 146 x 206 x 40 mm

Njihu me Autorin

Viktor Hygo -

Victor Marie Hugo (shqiptimi: Viktor Hygo) lindi në Besançon më 26 shkurt të vitit 1802, ishte një dramaturg, poet dhe shkrimtar francez, i konsideruar si babai i Romantizmit si dhe një figurë dominuese në letërsinë franceze të shekullit XIX. Hygoi lindi ne Bezanson te Frances me 26 shkurt 1802 ai vdiq ne ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania