Blije këtë produkt
1200 Lekë

Marrëdhëniet shqiptaro-amerikane: Një historik gjithëpërfshirës ( Botuar nga: Plejad në 2016 )

Autori:  Ndriçim Kulla

Ky libër nuk është mjaltë e sheqer,por ka edhe shumë vërejtje për amerikanët,si edhe për shqiptarët , në marrëdheniet e dyanshme.Autori ka shkruar si shqiptar,kur është fjala për të shprehur mirënjohjen ndaj SHBA ,por ka bërë përpjekje që të shkruajë i distancuar dhe pa emocione,kur është fjala për të analizuar marrëdhëniet shqiptaro-amerikane si studiues

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Plejad (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-183-25-5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 306
  • Përmasat e librit: 144 x 209 x 24 mm

Njihu me Autorin

Ndriçim Kulla -

Ndriçim Kulla studiues dhe krijues shqiptar. Është lindur në Delvinë. Ka mbaruar shkollën e lartë, Universitetin e Tiranës (dega gjuhë letërsi shqipe). Ka ushtruar profesione të ndryshme, punëtor në minierën e Valiasit në Tiranē rreth shtatē vjet me radhë, mësues në shkollën e mesme të ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania