Blije këtë produkt
500 Lekë

Mortët ( Botuar nga: Naimi në 2020 )


"Se duhet thënë: fëmijët hynë të parët mes gërmadhave. ndofta ngaqë nuk i njohin tmerret e kësaj bote dhe nuk kanë frikëra si tonat. Disa prej tyre dolën nga shtëpia me ca maska allçie të hollë nëpër duar. Pastaj i vunë maskat dhe nisën të luanin në oborr, me shpresën se do të na nxirrnin nga kllapia. Kur ne e mblodhëm sadopak veten, fëmijët me maska qenë derdhur udhëve të qytetit, për të trembur a zbavitur njerëzinë. - Dhëntë Zoti të mos kenë marrë ndonjë sëmundje e na fikin derën, - belbëzoi një peshkatar. Më vonë, kur u bë lista e gjërave të shtëpisë, sipas një llogarie të përafërt, veç një pushke pa kondak, më tepër se gjysma e atyre maskave nuk u gjet".

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Naimi (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 234 49 0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 158
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 15 mm

Njihu me Autorin

Ardian-Christian Kyçyku -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania