Blije këtë produkt
1400 Lekë

Petali i gjatë i detit ( Botuar nga: Dudaj në 2021 )

Autori:  Isabel Allende
Përkthyesi:  Adrian Beshaj

Viti 1939. Në fund të luftës civile në Spanjë, mjeku i ri Viktor Dalmau dhe një mikeshë e familjes, pianistja Roser Brugera, ashtu si mijëra spanjollë të tjerë, u detyruan të iknin nga Barcelona. Pasi përshkuan Pirenejtë, në Bordo,duke u shtirur si të martuar, arritën të hipin në bordin e Winnipeg - ut, vaporit të marrë me qira nga Pablo Neruda për të çuar më shumë se dy mijë refugjatë spanjollë në Kili - @petalin e gjatë të detit dhe dëborës@, sipas fjalëve të vetë poetit - në kërkim të paqes që nuk iu dha në atdheun e tyre.

Çmimi: 1400 Lekë
Blije këtë produkt
1400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789994306541
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 378
  • Përmasat e librit: 140 x 200 x 25 mm

Njihu me Autorin

Isabel Allende -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania