Blije këtë produkt
800 Lekë

Plepat berlinezë ( Botuar nga: Dituria në 2011 )

Përkthyesi:  Rogreta Shani

Romani i shkrimtares norvegjeze Anne Ragde hapet me Margidon, i cili duhet të merret me prindërit e shqetësuar të një adoleshenteje vetëvrasëse. Ai është shumë i zënë për të vizituar vëllain e tij më të madh dhe prindërit e moshuar në fermën e familjes. Jo se neglizhimi i Margidos e shqetëson Torin, i cili duket i lumtur në stallën e derrave në shoqërinë e dosave të tij të preferuara. Vëllai më i vogël, Erlend, kohë më parë është larguar nga qyteti i vogël për shkak të homofobisë për të jetuar në Kopenhagen, ku punon si manekin në vitrinat e dyqaneve dhe ka një fiksim të ekzagjeruar për Kristalet Swarovski në miniaturë. Por “bizneset familjare” nuk mund të shmangen përgjithmonë. Kur, tetëdhjetëvjeçarja Anna njerka e djemve, pëson një goditje në tru, një ribashkim ndodh dhe gjithashtu shumë gjera të çuditshme dhe të turbullta...

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2011)
  • Botuar në: 2011
  • ISBN-13: 978-9928-103-04-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 536
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 20 mm

Njihu me Autorin

Anne Birkefeldt Ragde -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania