Blije këtë produkt
600 Lekë

Robinson Kruzo/ Robinson Crusoe ( Botuar nga: Botime Damo në 2016 )

Autori:  Daniel Defo
Përkthyesi:  Linda Gashi

Romani është ngritur mbi historinë e vërtetë të një detari i quajtur Aleksandër Selkirk, i cili u braktis nga piratët në ishullin Juan Fernandez, një ishull i vogël në oqeanin Pacifik. Ai jetoi atje, i vetmuar, për 28 vite me radhë dhe arriti të largohej së andejmi me ndihmën e një anijeje në vitin 1709. Në romanin e tij, të publikuar për herë të parë në vitin 1719, Daniel Defo e quajti njeriun e zënë në kurth në ishull Robinson Kruzo. Shumë sfida, i vetëm në një ishull, si mbjetoi Robinson Kruzo, e kuptoni me leximin e librit.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Damo (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip+Anglisht
  • ISBN-13: 978-9951-642-67-5
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 70
  • Përmasat e librit: 135 x 202 x 11 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania