Blije këtë produkt
700 Lekë

Rrëfimi ( Botuar nga: Shtëpia e Librit & Komunikimit në 2021 )

Autori:  Leon Tolstoi
Përkthyesi:  Gjergj Erebara

E shkruar ne vitet 1880 - 1882, eseja mbi eksperiencen e tij në kërkim të besimit dhe kuptimit per jeten u ndalua të botohet në Rusi dhe nisi një udhëtim te gjatë në rusisht dhe në gjuhë të tjera nga jashtë Rusisë. Shkrimtari i madh, një kont që kundërshtonte pronën private, vegjetarian, pacifist, kundërshtar i dënimit me vdekje shtetërore, përshkruan në këte libër kërkimin e tij për kuptimin e jetës. Rrëfimi ishte shkaku që solli shkishërimin e tij nga kisha por ai krijoi gjithashtu edhe një lëvizje të re, Kristianët Tolstojanë, të cilët ndoqën mësimet e tij në të gjithe botën, pavarësisht se vetë Tolstoi u tha atyre të ndjekin ndërgjegjen e vet dhe jo mendimet e tij.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Shtëpia e Librit & Komunikimit (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928464644
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 100
  • Përmasat e librit: 110 x 175 x 10 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania