Blije këtë produkt
600 Lekë

Rrëfimi i një poeti analfabet ( Botuar nga: Neraida në 2019 )

Autori:  Luan Xhuli

Pjesë nga libri Një lejlek kam shok. Asnjë tjetër./ Ai i bardhë. Unë i zi./ Zemrën e njëjtë./ Orë me bateri që ngarkon shtegtimi./ Këmbejmë ngjyrë/ sa herë matemi me dyshimin.../ Unë, veshur me ankth/ dhe ai, p më pyetur,/ më dhuron krahët e zgjimit...

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Neraida (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 227 46 1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 152
  • Përmasat e librit: 135 x 217 x 12 mm

Njihu me Autorin

Luan Xhuli -

LUAN XHULI lindi në Baban të Devollit. Studioi Kimi Industriale dhe punoi në sektorin e naftës. Prej vitit 1995 jeton dhe punon në Athinë. Eshtë nderuar me tituj dhe çmime të ndryshme. Nga ana e klubit të shkrimtarëve në emigracion "Drita", në vitin 2008 është nderuar me çmimin poetik "Ali Asllani" si ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania