Blije këtë produkt
800 Lekë

Spastrimi ( Botuar nga: Dituria në 2011 )

Autori:  Sofi Oksanen
Përkthyesi:  Rogreta Shani

Spastrimi tregon historinë e dy grave të brezave të ndryshëm Alidës, një grua e moshuar duart e së cilës janë të përlyera me krimet e periudhës sovjetike dhe Zarës, një grua e re e trafikuar që ka arritur të shkëputet nga torturuesit e saj dhe kërkon strehim. Nëpërmjet këtij romani, shkrimtarja i akuzon hapur brezat e mëparshëm si fajtorë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2011)
  • Botuar në: 2011
  • ISBN-13: 978-9928-103-24-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 336
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 20 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania