Blije këtë produkt
800 Lekë

Teknika e grushtit të shtetit ( Botuar nga: Botimet 55 në 2006 )

Autori:  Curzio Malaparte
Përkthyesi:  Aurel Plasari

…”ky libër i imi nuk u pat ndaluar në kohën e tij në Itali, por edhe në Gjermani, në Austri, në Spanjë…në tërë ato vende ku, ose prej arbitraritetit të një diktatori ose për shkak të zvetënimit të institucioneve demokratike, liritë publike dhe private qenë mbytur dhe shtypur…”-Autori

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet 55 (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-881-4-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 224
  • Përmasat e librit: 118 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

Curzio Malaparte -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania