Blije këtë produkt
600 Lekë

Trafikantët ( Botuar nga: Botime Pegi në 2007 )

Përkthyesi:  Artan Stravoi

Një vajzë e re është gjithnjë e brishtë, e ekspozuar ndaj dhunës në mes të ditës në Central Park. Sidomos nëse ka lindur në një Shqipëri të shkatërruar, ku i vetmi zë ekonomik është ai i tregtisë së të miturve. Nisen në grupe nga porti i Vlorës dhe zbarkojnë në Itali për t’u shpërndarë në bordellot e gjysmës së botës. Rashela, katërmbëdhjetë vjeçare, është njëra prej tyre, ndër më të preferuarat me flokë të verdhë e sy bojëqielli… Në sfond zhvillohen ngjarje të mëdha tragjike, si masakra e Kosovës nën indiferencën e shteteve të tjera, apo tragjedi më të vogla, si vrasjet e adoleshentëve të cilët ngrenë krye.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime Pegi (2007)
  • Botuar në: 2007
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 978-99943-40-36-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 319
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 22 mm
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania