Blije këtë produkt
1200 Lekë

Vajza A ( Botuar nga: Dritan në 2021 )

Autori:  Abigail Dean
Përkthyesi:  Dritan Koka

Leks Greisi nuk dëshiron të mendojë për familjen e saj. Ajo nuk dëshiron të mendojë për vitet kur u rrit në Shtëpinë e Tmerreve të prindërve të vet. Dhe nuk dëshiron të mendojë për identitetin e saj si Vajza A: vajza që u arratis, motra e madhe që liroi vëllanë më të madh dhe katër vëllezërit e motrat më të vegjël. Ajo e ka pasur mjaft të lehtë t'i shmangte prindërit; babai i saj kurrë nuk doli nga Shtëpia e Tmerreve që vetëe krijoi, ndërsa nëna e kaloi pjesën e mbetur të jetës prapa hekurave. Por, kur kjo e fundit vdes nëburg dhe u lë Leksit dhe vëllezërit e motrave te saj shtëpine e familjes, ajo nuk mund të arratiset më nga e kaluara. Së bashku me të motrën, Evin, Leksi synon ta kthejë shtëpinë në një forcë të së mirës. Por së pari ajo duhet të pajtohet me vellezërit e motrat e saj dhe me fëmijërinë e ndarë se bashku.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dritan (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928184900
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 350
  • Përmasat e librit: 147 x 205 x 30 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania