Blije këtë produkt
1000 Lekë

Xhelati i dashurisë ( Botuar nga: Morava në 2016 )

Autori:  Irvin David Yalom
Përkthyesi:  Lira Sejdini Vaid

Nga të gjitha faktet e jetës ,vdekja është më e dukshmja,ajo që në mënyrë intuitive është më e qarta.Në një moshë të hershme ,shumë më herët nga sa shpesh mendohet,ne mësojme se vdekja do të vijë dhe se nuk ka shpëtim nga ajo .Megjithatë ,çdo gjë ,siç thotë Spinoza, synon që të vazhdojë në qenien e saj.Në thelbin e njeriut,ekziston një konflikt i gjithëpranishëm midis dëshirës për të vazhduar ekzistencën dhe ndërgjegjësimit për vdekjen e pashmangshme.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Morava (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-208-20-0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 368
  • Përmasat e librit: 140 x 207 x 26 mm

Njihu me Autorin

Irvin David Yalom -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania